مهدی پاکدل

در سال ۱۳۵۹ در شهر اصفهان متولد و دانشجوی انصرافی رشته گرافیک از دانشگاه آزاد تهران است. برادر بزرگترش حسین پاکدل نویسنده, مجری و کارگردان ایرانی است. عاطفه رضوی همسر برادر مهدی پاکدل نیز از بازیگران معروف سینما و تلویزیون است. او علاوه بر بازیگری در عرصه موسیقی نیز فعالیت دارد و آلبومی بنام در انعکاس کوچه های خیس از او منتشر شده است.

مهدی پاکدل عاشق هیجان است و از خرافات متنفر است او اصلا از شلوغی خوشش نمی آید همه رنگ ها را دوست دارد و جالب است بدانید هنرپیشه مورد علاقه او جانی دپ است و پاتوقش تئاتر شهر است.

آقای پاکدل بازیگری را از سال ۱۳۷۶ با بازی در تئاتر شروع کرد و با بازی در فیلم سینمایی آبی در سال ۱۳۷۸ وارد سینما شد و نهایتاً در سال ۱۳۸۱ با سریال با من بمان کار بازیگری در تلویزیون را شروع کرد مهدی پاکدل بعدها در سریال مروارید سرخ و خاموشی دریا بازی کرد و در سریال اولین شب آرامش به کارگردانی احمد امینی در سال ۱۳۸۴ به شهرت رسید .

مهدی پاکدل در استودیو نماهنگ اول از سال 1378 تا  1381 تدوینگر بوده و در کانون تبلیغاتی تینانوا از سال 1381 تا 1383 گرافیست بوده است. همچنین برگزیده به عنوان یکی از سه گرافیست جوان در فستیوال تصویر سال 1385 نیز میباشد.

مهدی پاکدل کارگردان فیلم کوتاه رقص مردان روی شیب در سال 1382 منتخب در جشنواره فیلم های کوتاه سونی و اکران در کشورهای اسپانیا، آمریکا و فرانسه در کارنامه خویش دارد.